Houseboats

Chcete si splniť sen o bývaní na vode? Svojou skúsenosťou vieme navrhnúť aj uskutočniť realizáciu. Túžite s ním cestovať, rybárčiť alebo chcete „spustiť kotvy“ tešíme sa na Vašu návštevu.

Bývanie aj doprava

Houseboat je motorový čln, ktorý sa používa v kombinácií bývaniadopravy. Je vhodným prostriedkom oddychudovolenky. Možnosti sú ako pri kempovaní, houseboat umožňuje presun z miesta na miesto a ponúka tak ideálny priestor na prieskum rekreačnej oblasti. Je to malé plavidlo s motorom. Veľké nádrže na palivo, pitnej vody či odpadových vôd, umožňujú člnu väčší rozsah pohybu. V základe malého ponoru pri plavbe je povolený priemerný počet 12 osôb.

Plavba na Houseboate

Na prepravu slúži ekonomický naftových motor. Houseboat sa pohybuje vo vode ľahko, avšak všetko závisí od vodného toku, výkonu motora a zručností vodiča (vodcu). Môže sa pohybovať s rýchlosťou cyklistov alebo malého skútra. V našej krajine a vo väčšine krajín EÚ je pre vedenie tohto prostriedku povinný plavebný preukaz a oprávnená osoba nad 18 rokov.

Využitie Houseboatov

Houseboaty slúžia na rozdielne účely, delia sa podľa rozlohyvybavenia. Pre trvalé bývanie je určený nepohyblivý houseboat s veľkou rozlohou, tzv. stacionárny. Ten však neponúka toľko zážitkov ako Vám dovoľuje plavidlo s vlastným motorom. Takýto houseboat je vhodný pre športovérekreačné využitie. Najviac ho ocenia rybári a deti.

Technické parametre
V ponuke máme dva typy Houseboatov, ktoré sa navzájom líšia veľkosťou a výkonom

JAMPIK II

Prevedenie Oceľový plavák, drevená nadstavba
Max. dĺžka 12,35 m
Max. šírka 4,40 m
Max. výška  3,19 m
Min. ponor  0,15 m
Max. ponor  0,35 m
Max. počet prepravovaných osôb  12
Hmotnosť  7000 kg
Počet motorov  1
Max. výkon  36,75 kW
Druh kormidlového zariadenia  ručný
Max. výtlak 9400 kg

JAMPIK III

Prevedenie Oceľový plavák, drevená nadstavba
Max. dĺžka 14,55 m
Max. šírka 3,00 m
Max. výška  3,42 m
Min. ponor  0,35 m
Max. ponor  0,41 m
Max. počet prepravovaných osôb  12
Hmotnosť 12223 kg
Počet motorov  1
Max. výkon 40 PS, NANNI Diesel
Druh kormidlového zariadenia  ručný
Max. výtlak 14372 kg

Máte záujem o Houseboat?
Nezáväzne nás prosím kontaktujte.